Ochrona lakieru

Lakiery samochodowe stosowane w dzisiejszych czasach są niezwykle wrażliwe i miękkie. Nawet na nowym aucie w salonie można zauważyć mikro rysy powstałe na skutek mycia oraz transportu. Po kilku tygodniach pojawiają się pierwsze odpryski oraz zaczynają być widoczne pierwsze oznaki piaskowania lakieru.  Zmienne warunki drogowe oraz zanieczyszczenia i inne czynniki środowiskowe dodatkowo wpływają na kondycję lakieru. Ważne jest aby zadbać o lakier już na samym początku życia pojazdu zanim dojdzie do nieodwracalnych uszkodzeń. Oferujemy zabezpieczenie lakieru wszystkimi najnowocześniejszymi środkami wiodących producentów. Na rynku dostępne są rozwiązania, które pomogą w utrzymaniu lakieru samochodowego w idealnym stanie przez cały okres eksploatacji auta. Inwestycja w zabezpieczenie lakieru pozwoli zaoszczędzić wydatki na późniejsze naprawy i poprawki, których liczba jest niemożliwa do przewidzenia. Dzięki zabezpieczeniu auta użytkownik nie musi martwić się o stan lakieru swojego auta. W przypadku samochodów klasy premium jest to inwestycja, którą zalecamy każdemu.

 

Do najskuteczniejszych metod ochrony karoserii należą:

metody zabezpieczeń

Folie ochronne PPF (Paint Protection Film) są najskuteczniejszą formą ochrony lakieru dostępną na rynku. Zabezpieczają one lakier samochodowy przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami, zarówno mechanicznymi jak i chemicznymi. Folia ochronna ma grubość 210 mikronów przez co zapewnia bardzo grubą warstwę, która chroni auto przed zarysowaniami jednocześnie powiększając głębię lakieru. Wierzchnia warstwa folii ochronnej jest samoregeneracyjna co oznacza, że wszelkie małe zarysowania znikają pod wpływem ciepła. Folie ochronne posiadają właściwości antystatyczne oraz zapewniają hydrofobowość. Folia to jedyny produkt chroniący auto przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Folie oferowane przez naszą firmę objęte są wieloletnią gwarancją co zapewnia spokój użytkowania na wiele lat. Gwarancja zazwyczaj udzielana jest na okres 15 lat jednak folia spełni swoje zadania ochronne do momentu jej demontażu. Nie jest wymagany specjalistyczny serwis ani odświeżanie produktu. Folie ochronne w przeciwieństwie do powłok chemicznych należy traktować jako inwestycję w doposażenie pojazdu, w związku z tym polecamy chociaż częściowe zabezpieczenie folią do każdego auta klasy premium, przy którym fabryczny stan powłoki lakierniczej jest bardzo ważny zarówno z punktu widzenia reprezentacyjnego jak również utrzymania wartości przy ewentualnej odsprzedaży auta.

Powłoki ceramiczne są to najbardziej zaawansowane i najnowocześniejsze produkty chemiczne do zabezpieczania lakieru. Wiążą się one z lakierem i utwardzają go, charakteryzują się bardzo wysoką twardością (9H), zapewniają wysoki połysk lakieru oraz posiadają właściwości hydrofobowe. Trwałość powłoki ceramicznej, to przy odpowiedniej pielęgnacji, od 5 do 7 lat. Powłoki ceramiczne charakteryzują się znakomitą zdolnością do odpychania zanieczyszczeń, dzięki temu samochód brudzi się znacznie wolniej, a jego pielęgnacja jest znacznie prostsza. Ma to ogromne znaczenie dla zmniejszenia ryzyka uszkodzenia samochodu. Udowodniono, że prawie 50% defektów na lakierze powstaje właśnie podczas nieprawidłowego mycia pojazdu. Z pojazdu zabezpieczonego powłoką więcej zabrudzeń możemy usunąć bezdotykowo, dzięki czemu ograniczamy ryzyko uszkodzenia lakieru. Powłoka ceramiczna może być zastosowana na nowych jak i używanych autach - po wcześniejszym sprawdzeniu stanu oryginalnej powłoki i usunięciu ewentualnych uszkodzeń. Ceramiczna ochrona lakieru to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na dłuższy czas chcą zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniami oraz zapewnić mu głęboką, gładką powierzchnię lakieru.

Twardy wosk

Twardy wosk – jest to podstawowy sposób ochrony lakieru. Nie zapewnia on ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi jednak nadaje bardzo wysoką śliskość, połysk i głębię lakieru. Powłoka stworzona przez wosk utrzymuje się na karoserii auta przez okres od 3 do 6 miesięcy. Woski świetnie maskują drobne ryski lakieru, nadając mu wysoki połysk i głębię. Nakładany wosk tworzy na karoserii hydrofobową powłokę ochronną, co zmniejsza osadzanie się na niej brudu oraz usprawnia odprowadzanie wody (nie powstają zacieki po myciu). Lakier jest również o wiele lepiej chroniony przed działaniem gazów, promieniowania ultrafioletowego i kwaśnych deszczy. Jest to bardzo dobry wybór zarówno do ciemnych, jak i jasnych lakierów.

Powłoka kwarcowa – Jest to powłoka zdecydowanie bardziej trwała i skuteczna od wosku. Jest to specjalistyczny preparat chemiczny, który po aplikacji wiąże się z lakierem i tworzy skuteczną warstwę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Po aplikacji powłoki kwarcowej lakier uzyskuje wysoki połysk oraz jest odporny na większość czynników środowiskowych. Powłoka kwarcowa ułatwia bieżącą pielęgnację lakieru i pomaga w utrzymaniu czystości. Powłoka kwarcowa przy odpowiedniej pielęgnacji auta utrzymuje się na lakierze przez około dwa lata. Główną cechą powłoki kwarcowej jest szklistość oraz uwydatnienie głębi lakieru. Powłoki kwarcowe można stosować zarówno na autach nowych jak i używanych po odpowiednim przygotowaniu.